Vannitoa puhastamine ja kaitsemine nano kaitsevahendiga

Paljud kliendid on meie poole pöördunud murega, et vannituba oleks vaja puhastada ja värskendada. Samuti uuritakse ka kaitset hilisema määrdumise eest. Siin lehel selgitame teile täpselt, kuidas saavutada vannitoa puhastamisel parim tulemus ning milliseid tooteid selleks vaja läheb. Lisaks näitame ka klientide poolt saadetuid videosi ja pilte tehtud töödest, et saaksite vahendide kvaliteedis oma silmaga veenduda, sest et oma silm on ju kuningas.

Miks peaksin katma pinnad klaasikaitsevahendiga?

  • Hoiad kokku koristamisele kuluvat aega ja puhastusvahendeid
  • Töödeldud pind hakkab hülgama vett ja muud mustust
  • Katlakivi plekid ei tungi enam pooride sisse, vaid jäävad pindade peale
  • Kaitstud pinnad määrduvad edaspidi vähem, neid on lihtsam puhastada ning säilitavad uue ja värske välimuse

1. Katlakivi eemaldamine pindadelt

Esimese sammuna on vajalik pinnad puhtaks pesta katlakivieemaldiga. Kui katlakivi on pinnal olnud juba üle 6 kuu siis soovitame teha tugevama lahuse, kus tuleks vahendit lahjendada 1:3 veega. Edaspidi kui pind on juba puhas ning katlakivi vähem, võid teha lahuse ka 1:5 või 1:10. Väga oluline on vannitoa plaatide puhul katlakivieeemaldit enne puhastamist testida, kuidas pind reageerib. Eriti tuleb seda kindlasti teha tumedate või mustade plaatide puhul, kuna mõni pind võib tuhmiks muutuda. Samuti soovitame katlakivieemaldi pesukäsnaga pinnale peale kanda, kuna pihustades jääb õhku tugev lõhn ning vannituba vajab tuulutamist.

Kasutamine:

  1. Tee ämbrisse või nõusse valmis veega lahus, pane 1:3 katlakivieemaldit ning 2:3 kraanivett.
  2. Kanna pesukäsnaga katlakivieemaldi pinnale. Soovitame kasutada ka kummikindaid. Kui kaltakivi on väga tugev, siis kindlasti hõõruge pesukäsnaga, nii aitate katlakivi paremini lahti “sulatada”
  3. Ca 5 minuti pärast lase sooja veega pinnad üle ning käi ka pesukäsnaga pind veelkord üle. Juhul, kui pind pole 100% puhas siis korda protsessi 2-3 korda.
  4. Tugevama katlakivi korral, tuleb ka rohkem vaeva näha. Näiteks ühe kliendi juures kordasime protsessi 4 korda, kuid pinnad sai lõpuks säravalt puhtaks. Antud objektil oli viimati seda vannituba pestud üle 10 aasta tagasi, seega tuleb veidi rohkem ka panustada, kui pindu pole ammu pestud.

Kui pinnad on puhtaks pestud, siis soovitame katta need klaasi ja keraamika kaitsevahendiga, siis ei pea edaspidi enam nii palju katlakivi küürima. Loe rohkem siit. Peale kaitsevahendiga katmist tuleks võtta kasutusele Nano puhastusaine. See pikendab kaitsevahendi eluiga kuni 80%.

Kus pindadel katlakivieemaldi kasutada võib?

Katlakivieemaldit võib kasutada vannitoas kõikidel pindadel – klaasil, keeraamilistel plaatidel, kraanikausis, wc potis jne. Põhimõtteliselt kõikidel pindadel, kuhu katlakivi tekib.

Kas katlakivieemaldit võib kasutada graniidist plaatidel?

Jah, võib ikka. Kuid soovitame teha lahjema lahuse, näiteks 1:5 või 1:10. Kindlasti tuleks graniidist plaatidel testida väiksel alal, kuidas pind reageerib.

Kui palju ühest pudelist jagub?

Lahjendades 1:10 veega saad puhastusvahendit kokku 5L ning 1L hinnaks tuleb ainult 2,90€! Kuid kui vannituba on väga must ning katlakiv palju, siis võib kuluda terve pudel ära.

2. Klaaside ja plaatide katmine nano kaitsevahendiga

Nüüd on pind puhas ning et edaspidine puhastamine ei oleks enam nii vaevarikas ja ajakulukas oleks mõistlik pinnad kaitsta nano kaitsevahendiga. Nanoosake on üks miljondik meetrist ning inimese silmale nähtamatu, kuid tänu tehnoloogilisele arengule saame me pinna omadusi muuta meie jaosk paremaks. Nanoga kaitstud pind hülgab edaspidi vett ja mustust. Klaasile tekib sama effekt nagu tekstiilikaitse puhulgi, vaata videot siit. Edaspidi saab klaasid ja plaadid puhtaks vee ja mikrokiudlapiga, kui nädalas 2-3 korda need üle kergelt käia mikrokiudlapiga. Hoiad kokku koristamisele ja küürimisele kuluvat aega ning ka puhastusvahendeid ei kulu enam nii palju. Nanomaxi tooted on tehtud vee ja räni baasil ning need ei liigitu ohtlike ainete hulka, seega ei ole need tervisele ega ka keskkonnale ohtlikud.

Kasutamine:

  1. Veendu, te pinnad oleks täiesti puhtad! Kui pinnad ei ole korralikult puhtaks pestud, siis ei ole ka vett ja mustust hülgav tulemus kõige parem.
  2. Töötle pinnad eelpuhastusvahendiga. See neutraliseerib pinna ning eemaldab viimsed puhastusvahendit jäägid pindadelt. Eelpuhastusvahend tagab, et aluspind on võimalikult puhas ning siis haakub ka kõige paremini nano kaitsevahend pinna külge.
  3. Alles nüüd kanname pinnale peale nano kaitsevahendi. Selleks kalla sinisele lapile nano kaitsevahend peale ning hõõru pinnale ringjate liigutustega. Väga oluline on arvestada ka kesmise kuluga, kuid nano kaitsevahendit saab pinnale liiga vähe, siis ei tööta vett ja mustust hülgav kiht. Keskmine kulu on sellel tootel 15 ml/m².
  4. Seejärel toimub protsess, kus nanoosakesed kinnituvad pinna külge. Tuleb natukene aega anda ning oodata 10 minutit.
  5. Järgmisena tuleb võtta valge lapp ning pinnale jäänud hägune kiht pinnalt täiesti maha hõõruda. Väga oluline on pind täiesti säravpuhtaks saada, vastasel juhul hakkab see hägune kiht mustust juurde koguma. Kui kõike valge lapiga maha ei saa, võid kasutada ka majapidamispaberid või mikrokiudlappi.
  6. 1 tunni möödumisel on pind valmis kasutamiseks, kuid õige tulemus avaldub peale kuivamist 24 tunni pärast.

Edaspidi piisab, kui iga nädal võiks pinnad üle käia ka 2-3 korda mikrokiudlapi ja veega. Juhul, kui sellist viitsimist pole tuleks võtta kasutusele Nano puhastusaine. See pikendab kaitsevahendi eluiga kuni 80%, sest kui kasutate tavalisi puhastusvahendeid, siis need on liialt happelised ning kulutavad nanokihi kiiremini maha.

Kus pindadel kaitsevahendit kasutada võib?

Klaasi ja keraamika kaitset võib kasutada klaasidel, keraamilistel pindadel. Ei pea piirduma ainult vannitoaga, kuna pindu saab üle teha näiteks köögis, kui ka mujal majapidamises.

Kui palju nano kaitsevahendist jagub?

50ml puhul –  3,5m²
100ml puhul – 7m²
250ml puhul – 21m²

Kas sellega saab ka pindu puhastada?

Ei, tegemist on ainult kaitsevahendiga, eelnevalt tuleks pinnad puhastada katlakivieemaldiga, et tulemus oleks parim ning kaitsekiht püsiks pinnal kaua.

Kui kaua püsib kaitsekiht pinnal?

Keskmine aeg on 1 aasta.

3. Segistite ja kroomitud pindade katmine

Kasutamine: