Vannitoa puhastamise nipid ja trikid

vannituba

Muidugi tagab täiusliku naudingu puhas ja hügieeniline keskkond mille saab saavutada lihtsa meetodiga, mille nimeks on pinnakaitse!

Vann ja mullivann on tänapäeval kodus paljudel ja pole midagi paremat kui pärast väsitavat tööpäeva veidi vannis lõõgastuda.

Vann ja vannituba võivad ju pealtnäha särada, kuid aeg-ajalt tuleb ka nähtamatut osa ehk vanni ja ka mullivanni torustikku põhjalikult puhastada. Kuidas seda kõike täpsemalt teha?

Hooldamata vannituba on koduks bakteritele ja seentele

Massaaživann on mõnus luksus, kuid lisaks visuaalsele väljanägemisele tuleb mõelda ka sisule.

Nimelt on massaažisüsteemi torustik koht, kuhu koguneb kergesti mustus ning on seetõttu parim elupaik seentele ja bakteritele. Kui vann jääb pikaks ajaks hooldamata, hakkab see levitama ka ebameeldivat lõhna.

Enamasti isegi ei mõelda sellele, et soojas vees olles eraldub inimese keha küljest nahatükikesi, mis vees ringlevad ja lõpuks torustiku seinale pidama jäävad.

Muidugi satub sinna muudki ebameeldivat, näiteks juukse- ja kehakarvu ning kui massaažisüsteem jätta pikaks ajaks puhastamata, siis pole vanniskäik vees keerleva mustuse tõttu enam kuigi meeldiv tegevus.

Kuidas puhastada dušširuumi?

Säästa oma aega – Nano pinnakaitsevahend ei lase veel, katlakivil ja mustusel kinnituda sinu klaas- ja keraamilistele pindadele. Nüüd piisab nende puhastamiseks vaid veest ja mikrokiudlapist! Pinna töötlemine käib nii:

 1. Töödeldav pind puhasta pesuvahendiga ning kuivata
 2. Töödeldav pind on soovitatav eeltöödelda Alkoholipõhise eelpuhastusvahendi ja Mikrokiudlapiga nii, et pind täielikult kuivaks jääks! Peale seda enam sõrmedega mitte puutuda.
 3. Enne kasutamist loksutada!
 4. Vahend tuleb kanda (sinisele) pealekandmislapile (ca 5-6 pihustust), seejärel kanda vahend õhukese ühtlase kihina ringjaid liigutusi tehes pinnale. Suurte pindade puhul soovitame töötada väiksemate alade haaval. PINDA  MITTE ENAM SÕRMEDEGA PUUTUDA.
 5. Pealekantud  vahend kuivab ca 10. min. Pärast kuivamist tuleb töödeldud pind kergelt üle käia (mitte poleerida!) (valge)poleerimislapiga (mitte Mikrokiudlapiga!), kuni pealispinnale jääb ühtlane ja selge kiht. PINDA MITTE ENAM PUUTUDA EI MEHAANILISELT EGA KA KÄEGA.
 6. Umbes 1 tunni möödumisel on Nanoosakesed asetunud intelligentselt oma kohtadele. Alles nüüd tuleb pind korralikult poleerida mikrokiudlapiga ning see on kasutamiseks valmis. Mida paremini saab pind poleeritud, seda paremini vesi sellelt maha voolab. Optimaalne tulemus avaldub peale kuivamist umbes 24 tunni jooksul.

NB! Enne töödeldud pinna kasutamist, puhastamist või pinnakaitse efekti testimist oota, millal pind on täielikult kuivanud! 

Dušikabiinidel väikesed veepiisad jäävad peale ka pärast Nanotamist, kuna nad peavad teatud kaaluni ulatuma, mis võimaldab neil ära voolata. Seetõttu tuleks pärast duši kasutamist klaasid dušiga üle loputada, allesjäänud tilgad saab siis väga lihtsalt mikrokiudlapiga maha pühkida.

Kuidas puhastada mullivanni?

Õnneks ei ole massaažisüsteemi puhastamise protseduur kuigi keeruline. Selleks otstarbeks saab kasutada spetsiaalseid puhastusvahendeid, mida saab soetada näiteks siit: Nano Puhastusained majapidamisse!

Massaaživanni torustiku puhastusvahendit võiks kasutada soovitatavalt pärast iga kümmet mullivanni kasutuskorda.

Puhastamine käib nii:

 1. Täitke vann veega nii, et kõige kõrgemal paiknevad veemassaažidüüsid jääksid 5-10 sentimeetri ulatuses vee alla. (Kasutada tohib ka vanniskäigust üle jäänud vett)
 2. Lisage puhastusvahend vannivette u 1dl (100 ml)/100 l vannivee kohta. (Lugege kindlasti ka puhastusvahendi kasutusjuhendit).
 3. Käivitage vanni veemassaažisüsteem ja laske veepumbal ca 10 minutit töötada.
 4. Lülitage massaažifunktsioon välja ja tühjendage vann.
 5. Seejärel loputage ja puhastage vanni põhjalikult puhta veega.

Seega ei ole massaaživanni torustiku puhastamine raske ega nõua ka palju aega. Kindlasti tasub silmas pidada, et massaažifunktsiooni võiks iga kord pärast vanni kasutamist ja veest tühjaks laskmist 20–30 sekundiks tööle panna.

Sellisel viisil tuleb vesi düüsidest välja, mustus ei kogune väga kiiresti ja hilisem puhastamine on tõhusam.

Õige hooldus ja pinnakaitse hoiab vannitoa sisustuse ja tehnika korras

Vannitoa puhtana hoidmine ei ole oluline ainuüksi hügieeni ja särava välisilme tõttu. Õiged hooldus- ja puhastusvahendid, seejärel ka pinnakaitse, tagavad vannitoa sisustuse kauaaegse vastupidavuse.

Paar pilti enne Nanomaxi kasutamist leiad alt poolt!

Paar pilti pärast nanomaxi kasutamist.

Siin näete kuidas dušširuumi uksed näevad välja nagu uued!

Mõned näpunäited:

 • Ärge kasutage puhastamiseks pesupulbrit, abrasiivpastat või abrasiivset puhastusvedelikku. Need ja muud karedad materjalid ning suure happesisaldusega puhastusvahendid võivad rikkuda vanni kesta ja kroompinnad.
 • Vanni kesta puhastamisel võtke appi pehme lapp või käsn ning tavaline happevaba üldpuhastusvahend. Tänapäevaseid vanne on enamasti kerge puhastada, seega mustuse eemaldamiseks piisab sageli vaid eelnimetatud abivahenditest.
 • Keerulisemaid kohti (katlakivi jms) võib proovida puhastada sidrun- või äädikhappega. Kindlasti tuleb pärast põhjalikult loputada. Enne kasutamist veenduge, et see hape ei rikuks teie kodus olevat puhastatavat pinda.
 • Vannitoas remonti tehes katke vann kinni, sest remondi käigus vanni sattuvad materjalid võivad selle pinda kahjustada.
 • Kui on tarvis vannis pesu pesta või leotada, siis tuleks kasutada vaid lahjat käsitsipesuks mõeldud vahendit, sest tugevatoimelised pesuained võivad samuti vannipinda rikkuda.

Kus Nano pinnakaitsevahendit kasutada?

Kasutuskohtade valik on väga lai. Alljärgnevalt on välja toodud vaid levinumad paigad:

 • Vannituba – keraamilised plaadid, aknad, dušiklaasid, saunauks, WC, keraamilised valamud ja vannid
 • Köök – seinaplaadid, keraamilised pliidid, keraamilised valamud, klaasist pinnad
 • Elutuba – uksed ja aknad, kappide klaasid, kaminaklaasid, klaasist lauad
 • Välitingimused – talveaiad, klaasist katused, katuseaknad, vitriinid, päikesepaneelid ja klaasseinad.

Kui kaua pinnakaitse vahendi toime kestab?

Selle toime kestvus sõltub pinna kasutuskoormusest. Nii on selle toime sanitaarkeraamikal ligikaudu 1-2 aastat, kuid aknaklaasidel ja päikesepaneelidel suisa ligikaudu 3 aastat. Maksimaalse kaitse tagab õige vahendi pealekandmine.

Loe kindlasti selle kasutusjuhendit!

Vaata toote video võrdlust siit!

pinnakaitse-lisa

Meelespea!!!

Pudeli pumppihusti tuleks peale kasutamist veega pesta ja seejärel kuivatada. Keerake kork alati kinni! Kandeainena kasutatud etanooli tõttu võib see muidu kiirelt oksüdeeruda, siis tekib vajadus uue pihusti järele!

Säilitamine

Vähemalt 2 aastat kuivas ning jahedas (aga mitte külmas!), kinnises originaalpakendis. 

Avatud pudel kasuta ära 1-4 nädala jooksul!