Olulised vastused küsimustele, mis on seotud koroonaviirusega + meie spetsialistide lahendus !

koroonaviirus

Õrn, kuid väga nakkav viirus, mis on inimese juustest umbes 900 korda laiem, levib inimeselt inimesele kogu maailmas. Nagu teada, on koroonaviirus nakatunud inimesi tänaseks 155 riigis – piirkonnas!

koroonaviirus

Kuna see viirus on nii uus, on ekspertide teadmised selle levikust piiratud. Nad võivad siiski pakkuda mõningaid juhiseid selle kohta, kuidas see edasi liigub – ja mida teha et levikut peatada.

Panime kokku artikli enimlevinud küsimustest, need küsimused on järgmised:

 • Kui kaua kestab koroonaviirus erinevatel pindadel, ning kui kaua kestab see nakatunuga kokku puutuvas õhuruumis?
 • +UURING 1
 • +UURING 2
 • Kas see viirus võib püsida bussis oleval käsipuul, puutetundlikul ekraanil või muul pinnal?
 • Kui ma olen haige inimese lähedal, siis kas ka mina jään haigeks?
 • Kui lähedal on liiga lähedal?
 • Mis on viirusetilk?
 • Kas minu kodus kasutataval seebi margil või tüübil on tähtsust?
 • Mu naaber köhib teisel pool seina. Kas ma peaksin muretsema?
 • Kas on ohutu süüa seal, kus võivad olla haigestunud inimesed näiteks restoranid, kohvikud jne?
 • Kas koer või kass saab minuga ohutult koos olla karantiinis?
 • Kas Nanomaxil on olemas toode, millega pinnalt eemaldada viirusest tulvil bakterid?

Tänaseks päevaks (18.03.2020) peame vastu võtma fakti, et Eesti on kokku 258 viirusekandjat! Esimesed haiglad on kahjuks juba hädas proovide võtmisega!

Tänasest alustab tööd ka Häirekeskuse infotelefon 1247, mis hakkab jagama informatsiooni koroonaviirusega seotud küsimustes. (PS: Telefon töötab ööpäevaringselt ja on helistajatele tasuta.)

Kui kaua kestab koroonaviirus erinevatel pindadel, ning kui kaua kestab see nakatunuga kokku puutuvas õhuruumis?

Uue uuringu kohaselt võib viirus elada pindadel KUNI 3 PÄEVA!

Kuna koroonaviiruse puhang aine kiireneb, kaovad puhastustarbed poeriiulitelt ja inimesed on mures iga ühistranspordi pinna, söögipoeleti ja tualettruumide pärast, millega nad peavad kokku puutuma.

Uuring 1

Lühike vastus sulle on, et mitte keegi ei tea sellele täpset vastust. Uue analüüsi kohaselt võib viirus püsida õhus elujõulisena kuni 3 tundi, ning vaskpinnal kuni 4 tundi, papil kuni 24 tundi ja plastist ning roostevabast terasest kuni 2 kuni 3 päeva.

Info pärit medRxiv andmebaasist !

Uuring 2

Veel veebruaris ajakirjas The Journal of Hospital Infection avaldatud uuringus analüüsiti mitukümmend varem avaldatud artiklit, mis on seotud koroonaviiruse mõjust inimesele, et saada parem ülevaade sellest, kui kaua viirus suudavad kehast väljaspool elada.

koroonaviirus

Nad jõudsid järeldusele, et kui see uus koroonaviirus meenutab teisi inimese viiruseid, näiteks selle “nõod”, mis põhjustavad SARS-i & MERS-i, võib see püsida pindadel – nagu metall, klaas või plast – kuni üheksa päeva (võrdluseks gripiviirused, mis võib pindadel püsida vaid 48 tundi.)

Kuid mõned neist ei püsi temperatuuril üle 86 kraadi Fahrenheiti (30 kraadi Celsiuse järgi) peale seda temperatuuri ei ole viirus enam aktiivne.

Autorid leidsid ka, et koroonaviirust saab majapidamises kasutatavate desinfitseerimisvahenditega tõhusalt ära tappa.

Näiteks desinfitseerimisvahendid, mis sisaldavad 62-71% etanooli, 0,5% vesinikperoksiidi või 0,1% naatriumhüpokloritit (pleegitajat), võivad uuringu kohaselt koronaviirused minuti jooksul “tõhusalt” inaktiveerida.

Maailma terviseorganisatsioon soovitab käte puhastamiseks käsi pesta seebiga, desinfitseerida või kasutada 99% alkoholisisaldusega vahendeid, et puhastada käepidemeid enne nende kasutamist.

Haiguste tõrje ja ennetamise keskuste (CDC) andmetel..

Võib inimene viirusega nakatuda, kui puutub saastunud pinda või eset, seejärel puudutades oma suud, nina või silmi. Kuid seda ei peeta peamiseks viiruse leviku viisiks.

Ehkki viirus püsib õhus elujõuline, ei saa uus uuring öelda, kas inimesed võivad nakatuda selle õhust sisse hingates, vahendab Associated Press.

CDC andmetel levib viirus kõige tõenäolisemalt inimestelt lähedase kontakti, köha ja aevastamise kaudu tekkivate hingamisteede pritsmete kaudu.

Kas see viirus võib püsida bussis oleval käsipuul, puutetundlikul ekraanil või muul pinnal?

JAH, Pärast arvukate Hongkongi budistlikus templis käinud inimeste haigestumist kogus linna tervisekaitsekeskus selle koha pealt proove. Vannitoa segistid ja riidekatted budistlike tekstide kohal on koronaviiruse suhtes positiivsed, teatas agentuur.

Tehniliselt on koroonaviirus laialt tuntud, see on kõige uuem paljudest sarnase kujuga viirustest. (Koroonaviirus on nimetatud nende pinnalt väljaulatuvate naelade järgi, mis meenutavad võre või päikesekrooni.)

Teiste koroonaviiruste uuringus leiti, et need püsisid metallil, klaasil ja plastil kaks tundi kuni üheksa päeva.

See, kas pind tundub määrdunud või puhas, pole oluline. Kui nakatunud inimene aevastas ja tilk maandus pinnale, võis selle korjata inimene, kes seda pinda puudutab. Aga kui palju on vaja inimese nakatamiseks, on hetkel veel ebaselge.

Koroonaviirust on suhteliselt lihtne hävitada, ütles professor Whittaker. Lihtsa desinfitseerimisvahendi kasutamisega pinnal on peaaegu garanteeritud, et pisike mikroobi ümbritsev õrn ümbrik puruneb, muutes selle kahjutuks.

Niikaua kui pesete käsi enne näo puudutamist, peaksite olema korras, sest viirusepiisad ei läbi nahka.

Kui muretsete millegi toote tellimuse kätte saamise pärast, et haigestunud, kes oleks võinud aevastada teie tellitud tootele. Näiteks on mingi kindel toode saadetud teisest riigist.

Ärge muretsege. üldjuhul on toote reisi tee pikk ning selle aja jooksul peaks viirus juba olema haihtunud. Kui teil on tõesti mure, siis alati võite pinda puhastada desinfitseerimisvahendiga või pesta käsi pärast saadetise puudutamist!

Kui ma olen haige inimese lähedal, siis kas ka mina jään haigeks?

Näiteks jalutate rahvarohkesse toidupoodi ja poemüüjal on koroonaviirus. Mis seab teid kui tervet inimest kõige suuremasse ohtu?

koroonaviirus

Eksperdid nõustuvad, et meil on palju õppida sellest olukorrast praegu, kuid tõenäoliselt mängivad teatud rolli need viis tegurit:

 • kui lähedal te seisate nakatunule;
 • kui kaua olete inimese lähedal;
 • kas selle inimega kontakt kannab teile viirusepiisad edasi;
 • ja kui palju te oma nägu puudutate peale sellist olukorda;
 • Muidugi on kõige suuremaks teguriks teie vanus & tervis!

Kui lähedal on liiga lähedal?

Maailma Terviseorganisatsiooni pressiesindaja Christian Lindmeier ütles, et kõige parem on viibida haigest vähemalt kolme jala (1meetri) kaugusel.

Haiguste tõrje ja ennetamise keskused teatasid, et kuue jala (2meetri) raadiuses seismine on riski piirkond.

Mis on viirusetilk?

See on viiruse osakesi sisaldav tilk.

Viirus on pisike ümbrusest sõltuv mikroob, mis kinnitub raku külge, võtab selle üle, tegutseb – areneb – paljuneb ja liigub edasi oma järgmisesse peremehesse.

See on tema “elustiil”, “ütles Cornelli ülikooli veterinaarmeditsiini kolledži viroloogiaprofessor Gary Whittaker.

“Alasti” viirus ei pääse kuhugi, kui see haakub edasi tilga, lima või süljega, ütles Hong Kongi Hiina ülikooli Jockey Clubi rahvatervise ja esmatasandi tervishoiu kooli Jockey Clubi professor Kin-on Kwok.

Need lima- ja süljetilgad väljutatakse suust või ninast, kui köhime, aevastame, naerame, laulame, hingame ja räägime.

Kui neil ei ole kuskile oma teekonnal järgmisesse ohvrisse haakuda, maanduvad nad tavaliselt põrandale või maapinnale.

Oma rakkudele juurdepääsu saamiseks peavad viirustilgad sisenema silmade, nina või suu kaudu. Mõne eksperdi arvates on ülekandumise peamised vormid aevastamine ja köha. Professor Kwok ütles, et näost näkku rääkimine või kellegagi eine jagamine võib endast kujutada ohtu.

Inglismaa Leicesteri ülikooli viroloog ja professor Julian Tang, kes uurib koos professor Kwokiga koroonaviirust, nõustus selle väitega.

“Kui saate nuusutada seda, mida keegi lõunasöögiks sõi – küüslauk, karri jne -, hingate sisse seda, mida nad välja hingavad, sealhulgas ka kõiki viirusi,” – sõnus ta.

Kas minu kodus kasutataval seebi margil + tüübil on tähtsust?

Ei, mitmed eksperdid vastasid sellele nii!

Mu naaber köhib teisel pool seina. Kas ma peaksin muretsema?

Puuduvad tõendid selle kohta, et viiruseosakesed võivad läbi seinte või klaasi edasi minna, ütles Harvardi ülemaailmse terviseinstituudi direktor dr Ashish K. Jha.

Ta ütles veel, et pigem on suurimaks ohuks ühiskasutavad ruumid, aga selle probleemi takistamiseks proovige saavutada ruumis õhuringlus!

Nakatunud naaber võib reelingule aevastada ja kui te seda puudutaksite, “oleks see loomulikum viis naabri käest viirus saada,” ütles ta.

Kas on ohutu süüa seal, kus võivad olla koroonaviirusesse haigestunud inimesed näiteks restoranid, kohvikud jne?

Kui haige inimene käitleb toitu või see on tiheda liiklusega puhvet, siis ei saa riske välistada – toidu kuumutamine või kuumutamine peaks viiruse tapma, ütles professor Whittaker.

Ka Dr Jha nõustus, ning ütles: “Üldiselt ei ole me näinud, et toit oleks leviku mehhanism.”

Kas minu koer või kass saab minuga ohutult olla karantiinis?

Tuhanded inimesed on juba alustanud erinevat tüüpi karantiinidega. Mõni on tervishoiuametnike poolt volitatud, teised on vabatahtlikud ja hõlmavad peamiselt koju jäämist.

Kas kass või koer võib kellegagi liituda, et karantiin vähem üksildaseks muuta? Koroonaviiruse levikut loomadel ja inimestel uurinud professor Whittaker ütles, et ta pole näinud mingeid tõendeid selle kohta, et inimene võiks nende lemmikloomale ohtu kujutada.

Kas Nanomaxil on olemas toode millega pinnalt eemaldada bakterid?

Meil olemas toode mis sisaldab 99% alkoholi!

See toode on mõeldud eelkõige eelpuhastamise jaoks, kuid idee jääb samaks. Eemaldame ebavajaliku !

Toode on saadaval 100ml, 250ml ja 1L !

Loe kasutusjuhendit SIIT!

Kandke toode mikrokiudlapile ning pühkige vajalik pind, ning nii ütlete HEADAEGA bakteritele!

Tugevat tervist soovides,

Nanomaxi