Mikrokiudlapp – detailne uuring!

kevadpuhastus

Mikrokiudlapp – oleme koostanud artikli, mis toob Teieni detailse uuringu mikrokiudlappidest! Enim tekkinud küsimused klientidelt:

 • Pesemine keskkonnale sõbralike puhastusainetega, miks on see nii oluline ?
 • Mille poolest erineb mikrokiudlapp teistest lappidest ?
 • Miks toimivad väiksemad mikrokiud paremini ?
 • Kui kaua kestab üks mikrokiudlapp ?
 • Millest koosnevad mikrokiudlapid ?
 • Kuidas käib õige puhastus mikrokiudlapiga ?
 • Kui mikrokiudlapid nii hästi toimivad, miks need ei ole veel populaarsust kogunud ?
 • Kasutuskohad + Lisainfo !

Oleme kuulnud inimesi naljatamas teemadest, milleks on: ”uue hiirelõksu leiutamine” või ”ratta uuesti leiutamine.” Need väljendid on küll lihtsad, aga mida inimesed tegelikult mõtlevad nende all?

Minevikus koostatud leiutised teevad oma tööd küll hästi aga praegu me ei ela enam sellisel ajastul, ning on aeg edasi areneda. On aeg arendada olemas olevad head asjad – uuteks ja parimateks versioonideks, et saaksime oma igapäeva toimetused lihtsamalt ja kiiremalt aetud!

Isegi kõige väiksemad asjad saame arendada paremaks. Teeme ühe näite: puhastamine – kodutöö mida armastame vihata.

Kes oleks võinud arvata, et on olemas kiiremaid ja paremaid võimalusi puhastamiseks kui ainult seebi ja veega? Kui oled korra proovinud mikrokiudlapiga puhastada, siis tead omast käest, et tõesti tehnoloogia on arendanud midagi imestusväärset.

Need lapid ei ole mitte ainult hügieenlisemad, vaid väldivad vajadust kallite (sageli ka kahjulike) puhastusvahendite järele, ning nad saavad asjad puhtamaks ka tunduvalt väiksema ajaga.

See pole maagia – see on teadus!

Järgnevatest teemast saad lugeda kuidas need asjad tegelikult töötavad!

Mikrokiudlapp ehk keskkonnasõbralik pesemine

Vesi on üsna hea enamiku asjade puhastamiseks. Põhjus on selles, et selle molekulidel on kaks väga erinevat otsa. Need on elektriliselt tasakaalust väljas, nii et nad kleepuvad igasuguste asjade (mustuse) külge ning nagu pisikesed magnetid ja lõhuvad need laiali.

Vett nimetatakse mõnikord universaalseks lahustiks, kuna see võib lahustada nii palju erinevaid asju. Seal, kus vesi üksi ei aita, peab pöörduda pesuvahendi poole (seebine kemikaal, mis kleepub mustuse ja rasva külge, purustab selle ja aitab veemolekulidel seda kergemini välja loputada).

Paljudele inimestele ei meeldi pesuvahendite kasutamine 

Need on ühelt poolt kallid. Teine probleem on see, et need võivad põhjustada allergilisi reaktsioone ja nahakaebusi. Mõned inimesed muretsevad, et pesemis- ja puhastusvahendite liigtarvitamine – selleks, et muuta meie kodud puhtamaks ja hügieenilisemaks – kahjustab meie keha immuunsussüsteemi loomulikku kaitset mikroobide vastu.

Veel üks etteheide on see, et pesuained ei kao lihtsalt õhu kätte. Need sisaldavad kemikaale, mis voolavad meie kanalisatsiooni jõgedesse ja meredesse, kus need järk-järgult kogunevad ja põhjustavad veereostust. Võib-olla muudame oma kodud puhtamaks, kuid pikemas perspektiivis kahjustame keskkonda. Kõige selle (ja veel mõnel) põhjusel meeldiks paljudele inimestele võimalus puhastada oma kodu kemikaalideta – mikrokiudlapp tuleb siin abiks.

Mille poolest erineb mikrokiudlapp teistest lappidest ?

Oletame, et soovite puhastada suurt määrdunud seina, võimalikult kiiresti ja põhjalikult. Võimalus on kasutada hambaharja, kuid see võtab teilt ilmatult palju aega ära. Teine võimalus on kasutada suuremat harja, rohkemate puhastamiseks hädavajalike otstega.

Nüüd vähendame probleemi. Te tahate puhastada näiteks tööpinda. Mis on parim lahendus selle puhastamiseks?

Te ei saa kasutada suurt harja ja hiiglasliku lappi täpselt samade pindade peal, aga te tahate saavutada samasuguse kiire tulemuse.

Tavaline puhastuslapp koosnev puuvillast ja sünteetilistest(näiteks nailon) materjalist. Iga inimene on näinud puuvilla tükke, ning teab täpselt kui suured on selle kiud. Kui rääkida nüüd meie mikrokiudlapist siis sellel lapil on palju rohkem kiude ja need on kordades väiksemad.

Võtame seda kui ”paljud väikesed käed teevad samal ajal korraga tööd”, nii ka nende sõrmed eraldi – või siis paljud mikrokiud korraga!

Miks toimivad väiksemad mikrokiud paremini ?

Mikrokiud on võimelised kinnituma isegi kõige väiksematele, mikroskoopilisematele mustuseosakestele – nendele, mida tavalised riidekiud(võrdleme positiivselt mõeldes hiiglaslike kiudega) ei suuda endaga kaasa pühkida.

Kui jõud oleks nähtavad, näeksite, et mikrokiudude ja mustuse vahel on kleepuvaid jõude (tõmbejõud). Nagu olete ehk koolikeemias õppinud, nimetatakse neid vägesid van der Waalsi vägedeks pärast nende avastajat, Nobeli preemia võitnud Hollandi keemikut Johannes Diderik van der Waalsi (1837–1923).

Van der Waalsi väed selgitavad, miks gekod saavad end lakke kleepida, kasutades varvastel ziljonit pisikesi karvu.

Ehkki ühe mikrokiu ja mis tahes mustuseosakese vahel on ainult mikroskoopiline kogus van der Waalsi jõudu, pidage meeles, et riides on miljoneid mikrokiude, nii et üldine kleepuv efekt on dramaatiliselt võimendatud.

Sellepärast saab mustuse, tolmu ja muu kraami mikrokiudlapiga “üles tõsta.”

Mikrokiudlapp – kui kaua kestab üks?

Kui hoiate neid puhtana, puhastavad kvaliteetsed mikrokiudlapid hügieenilisi nõudeid.

Üks uuring niisuguste riiete kasutamise kohta haiglanakkuste vähendamiseks leidis, et “korduvkasutatavate riide toimivus paranes 75 pesu korral ja vähenes pärast 150 pesemist, kuigi enamikul juhtudel oli tulemuslikkus pärast 150 pesemist parem kui esimesel pesul. “

 • Mikrokiudlappe peseme pesumasinas kuni 95KRAADIGA!
 • Mikrokiudlappidega ei pane pesumasinasse ühtegi teist riiet, kuna mikrokiudlapp võtab enda külge teise riide koe osad, ning peale sellist pesu ei toimi mikrokiudlapp enam vanaviisi!
mikrokiudlapp_otsad

Kuidas toimivad mikrokiudlapid?

Keemiline puhastamine

mikrokiudlapp_2

Kui puhastate seebi ja veega traditsioonilisel viisil, kleepuvad teie kasutatava pesuaine molekulid (näidatud siin oranži täpiga) ja lagundavad mustuse ja mustuse (pruun kämp). Niiske lapiga (punane) loputades kleepuvad selle kiududele liimitud veemolekulid (sinised punktid) pesuaine külge ja pesevad selle veel kinnitatud mustusega ära. See on vanaaegne puhastus koos keemiaga.

Võrreldes mikrokiudlapiga, on tavalisel lapil suhteliselt vähe kiude, nii et see puhastab kokkulangevalt. Mustus jääb ära ning puhastusvahend ja vesi jäävad puhastatavale pinnale sageli maha.

Mikrokiudlapiga mehaaniline puhastamine

mikrokiudlapp_puhastamine

Kui kasutate mikrokiudlappi, pole sellele mingit pesuainet lisatud, kuidas siis mustus eemaldada? Pesuvahendi asemel tugineme veel miljonitele kiududele (näidatud siin siniste joontena), mis võtavad mustuse endaga kaasa.

Kiud on valmistatud plastikust ja paljud neist kinnituvad Van der Waalsi jõudude abil iga mustusekraani külge. Töötades meeskonnana, rakendavad paljud kiud piisavalt võimsaid mustusi (väikese koguse veega lahti) ja need eemaldavad, jättes pinna loomulikult mustusevabaks.

See on uus füüsikaga puhastamine, mille käigus ei kasutata muud kui jõudude kleepuvat jõudu – puhastamine mehaaniliselt ja kemikaalideta. Mustus hoitakse riide kiudude sees lukus, kuni pesete seda kuumas vees, mis muudab kiud kergelt kõveraks ja vabastab nende räpase sisu.

Mikrokiudlapp – millest koosneb?

Pakendilt milles toode saabus (või toote soetatud kodulehelt) saate lugeda, et ilmselt koosnev toode polüestrist ja polüamiidist (teise sõnaga nailon). Teisisõnu, on teil segu kahest plastikust.

mikrokiudlapp_1

Riide valmistamisel surutakse plastik läbi imepisikese toru ja kuumutatakse neid nii, et kiud lainetavad ühiselt teineteise lähedal. Seejärel jaotatakse need sulatatud kiud mikrokiududeks, 10-20 korda veel väiksemaks.

UURING VÕRDLUSEST TEISTE KIUDUDEGA!

Riie, mida kirjeldatakse kui “mikrokiudu”, võib kasutatavate kiudude suurus ja seetõttu nende puhastamise tõhususe osas olla väga erinev.

Keskmise riide puhul on kiud 10–50 korda õhemad kui inimese juuksed – seega on igaühe läbimõõt vaid umbes 3–5 mikromeetrit (kolm kuni viis mikronit) ja umbes 50 korda kergem kui sukkade paaris (0,3 denier võrreldes tüüpilise 15-denier nailoniga).

See on väiksem kui õietolmu terad (5–10 mikronit) või punased verelibled (10–30 mikronit), umbes sama suured kui „tüüpilised“ bakterid (1–5 mikronit on hea rusikareegel), kuid siiski suurem kui enamik viirusi (mis kipuvad olema väiksemad kui 0,5 mikronit).

Kuna mikrokiud ei suuda tõhusamalt eemaldada midagi väiksemat kui nad on, oleks õige kirjeldada keskmisi mikrokiudlappe kui “antibakteriaalset” või “antimikroobset”, kuid “viirusevastane” oleks kahtlasem väide.

Parimad lapid võivad selle väite siiski esitada: näiteks Norwex ja e-riie kiitlevad sellega, et nende riidekiudude kiudude laius on 1/200 (umbes 0,33 mikronit), mis muudaks need efektiivseks 99 protsenti bakteritest ja vähemalt mõned viirused, ehkki mitte 100 protsenti neist. (Üks oluline kõrvalmärkus: mikrokiudlapid on ikka kindlasti mikrotehnoloogia, mitte nanotehnoloogia näide, sest mikroni suurusega kiud on 1000 nanomeetrit laiad.)

Hulk hiljutisi uuringuid on leidnud kasu mikrokiudlappide kasutamisest (sageli koos aurupuhastamisega), et aidata minimeerida nakkuste levikut haiglates ja sarnastes keskkondades.

Mikrokiudlapp – kuidas käib õige puhastus?

Nagu ka traditsioonilise puhastuslapiga, kasutatakse kuiva puhastuslappi tolmude jaoks ja kergelt niisutatud puhastuslappi üldisemaks puhastamiseks. Katsetamine jääb teie kätesse, kumb varjant toimib teie kodus olevale pinnale paremini!

Selle toote esmakordsel kasutamisel, paneb harjumuspärane jõud seda tõenäoliselt veega leotama ja lisab ka palju seepi – mõlemad vähendavad riide tõhusust.

Leian, et parim viis nende riiete kasutamiseks on võimalikult vähese veega.

Näiteks kui puhastate väga määrdunud aknaid, peske kogu mustus kõigepealt tavalise lapiga ja puhastusainega. Seejärel loputage neid põhjalikult puhta veega ja kasutage mikrokiudlapi abi, et need peaaegu kuivaks muutuksid, ja laske neil õhu käes veidi kauem kuivada. Sel ajal, kui klaasile jääb vähe vett, poleerige oma mikrokiudlapiga üle ja saate imetleda määrdumisvaba, sädeleva pinna üle.

Kui teie aknad pole alustamisel liiga määrdunud, kasutage mikrokiudlappi lihtsalt vähese veega.

Peaaegu iga kõva pinna puhastamiseks võite kasutada mikrokiudlappe.

Proovige neid oma vannitoa- või köögipindadel ja olete tulemustest üllatunud. (Kahju, et see kõlab nagu halb telereklaam, aga need asjad on tõesti head!)

Te kuulete sõna otseses mõttes neid pindu, mis muutuvad piiksutavalt puhtaks ja läikivaks.

Kui mikrokiudlapid nii hästi toimivad, miks need ei ole veel populaarsust kogunud ?

Mikrokiudlapid on Euroopas palju laiemalt tuntud kui Ameerika Ühendriikides, osaliselt seetõttu, et just sealt said alguse turu juhtivad kaubamärgid (E-Cloth Suurbritannias; Norwex Norras).

Kodumajapidamistes kasutatavate kemikaalide turg on väärt kümneid miljardeid dollareid suurtele keemiaettevõtetele ja neid müüvatele kauplustele; neil pole vähe stiimuleid või puudub üldse motivatsioon lihtsa tehnoloogia järele, mis kahjustab nende kulukaid tooteid.

Niisugused ettevõtted on mitu aastakümmet kulutanud reklaamimisele varanduse, veendes õnnelikult enamikku meist, et lõputu idudevastases sõjas peame oma kodu puhastama tööstusliku tugevusega puhastusvahenditega.

Kas on siis mingi ime, et me oleme skeptilised “maagiliste” mikrokiudlappide suhtes, mis lubavad oma kodud hügieeniliselt puhtaks muuta ainult veega?

Mikrokiudlapi kasutuskohad

 • Sõidukite hooldus
 • Hoonete puhastamine
 • Hotellindus
 • Toitlustus
 • Samuti ka hotellides ja restoranides
 • tööstus- ja kaubandusomandi valdkondades
 • Kõikvõimalikud tööstuslikud alad näiteks haiglad, tootmisköögid.
 • Ja palju muid kohti!

+ Lisainfo

 • Suurus 40×40 cm
 • Kaal ca. 54gr.
 • Pestav temperatuuridel kuni 95° C
 • Võib kuivatada pesukuivatis: jah
 • Toiduga kokku puutuda lubatud materjalid: jah
 • Imamisvõime: ultra
 • Kasutusaeg väga pikk- oleneb toote õigest puhastamisest!
 • Materjal 80% Polüester, 20% Polüamiid, mikrofiiber (nanoprofi® kaubamärgi kvaliteet
 • Toodetud Saksamaal.

Kui kahtlete endiselt, proovige ühte neist riidest ise.

Ja pidage meeles, et kodu koristamine pole maagia – see on teadus!