Maakivist seinad

Maakivid seinal, nende puhastamine ja hooldamine!

Peale pinna Nano lakiga katmist on maakivist seina struktuur paremini näha. Jääb mulje, nagu maakivid oleksid märjad.

Majapidamise õuele on rajatud käimiseks rajad, kus betooni sisse on laotud väikesed maakivid. Kivid on lakitud ning neid ümbritsev betoon on kaetud Nanoprofi® kivi pinnakaitsevahendiga. See kaitseb pinda niiskumise eest, mis on oluline eriti aegadel, kus sulatab ja külmetab vaheldumisi.

Peale vihmasadu näha olev efekt on lihtsalt kirjeldamatu !

VAATA TOOTE VIDEOT SIIT!

Maakivid korras! Räägime tootest lähemalt

Kirjeldus

Nanoprofi® Kivi koostis on spetsiaalselt optimeeritud kasutamiseks poorsetel, imavatel kivipindadel.

Nanoprofi® Kivi imendub sügavamale, kui teised immutusvahendid ja seda kuni paar sentimeetrit, (olenevalt pinna poorsusest) Tekitades sellega tugevama hüdrofoobse omaduse ka pinna sügavamatel kihtidel. Läbimissügavus sõltub kaetava materjali poorsusest ja võib olla mitu cm.

Plekid jäävad pinnale, kuid need on väga kergesti pestavad (piisab isegi vihmast).

Kasutamine

Vahendit võib kasutada ainult kummikinnastega. Toote minimaalne pealekandmistemperatuur (+6°C …+7°C), samas optimaalne on (+15°C …+25°C). Töödeldav pind peab olema täielikult kuiv, puhas (sh ka puhastusvahendite jääkidest) ja rasvavaba. Vahend kantakse pinnale (niisutada täielikult) pihustades nt. meie tootja pritsigavõi väiksemaid esemeid vahendisse kastes, võib kanda ka pintsli ja rulliga. Enne tarvitamist korralikult loksutada!

! Enne suurte pindade katmist soovitav alati teha proovi-immutamine väikesel pinnal.

Kui pärast töötlemist tekivad pinnal hallid jäljed- järelikult sai kantud vahendit liiga palju pinnale. Hall kiht kaob 3-4 nädala möödumisel või seda saab nt survepesuriga puhastada. Impregneerimise mõju ega püsivus pinnal sellest ei muutu.

! Kohe pärast töötlemist peab pind kuivamise ajaks (vähemalt 24 tundi) olema kaitstud kõikide vedelike (vihm jne), ka plekkide eest.

Keskmine kulu

Umbes 30…500 ml/m2, olenevalt töödeldava pinna imavusest. Betoonkivile kulub umbes 200 ml/mja töötlemata  gaasbetoonkivile kuni 500 ml/m2

Kuivamine

Optimaalne kuivamine (+15°C …+25°C), 2…4t. Optimaalsetel tingimustel, 24 tunni pärast alates kuivamisest on kaitsevahend saavutanud vajaliku kõvaduse ja pind valmis kasutamiseks.

! Madalamate temperatuuride juures pinnakate kuivab oluliselt kauem. Kõrgemate temperatuuride juures kuivab liiga kiiresti, mis ei lase vahendil pinna struktuuri imenduda, pinnakate jääb ainult pealispinnale ja ei kaitse nii, nagu peaks.

NB! Enne töödeldud pinna kasutamist, puhastamist või pinnakaitse efekti testimist oota, millal pind on täielikult kuivanud!

Hooldus

Pinnakaitsevahendiga töödeldud pindu võite edaspidi puhastada veega, samuti võib kasutada tavalisi kaubanduses saada olevaid puhastusaineid (soovitavalt mittehappelisi, nagu tsitrus vms!).

maakiviaed

Säilitamine

Hoida jahedas (aga mitte külmas!) ruumis, originaalses kinnises taaras –  hoiustamisaeg kestab min. 2 aastat. Hoiu- ja transportimistemperatuur +3°C  kuni +30°C. 

Avatud pudel kasuta ära 1-3 kuu jooksul!