Tänane postitus Nanomaxi tekstiilikaitse kohta on meie külalispostitus Kissu blogist. Postitus on järgmine!
See postitus on eelmisega üpriski seoses, kuna olles meeletu pisiasjade pärast põdeja ja ettemuretseja siis ühes veebipoes soovitaski diivani kõrvale kohe üht kaitsevahendit.
Kuid vahest juhtub ka nii, et ei osta kõige esimest ära ning erinevatest turundusest on ka tegelikult ettevõttele kasu (nanomaxi reklaami on mitmeid korda meilile tulnud ja ehtne näide, et kui kohe vaja pole ja kustutan kirja ära, siis tegelikult jääb toode ja nimi meelde).
Seega selle asemel, et..
Lihtsalt diivan kanga kaitsevahendiga üle käia. See pikendab diivani eluiga ja lihtsustab puhastamist. Tänu sellele tuligi meelde, et oot oot – on olemas ju erinevad nanovahendid, mis muudavad jalanõud jmt täiesti vetthülgavaks. Olen kuulnud sellisest vahendiks ja otsisin vastuseid. Vahend ongi leitud, mis mu diivanile sobiks!
Tegelikult ma nüüd ei tea, kas ja kui hea see teine vahend oleks olnud, need erinevad (kasutaja)videod mõjutavad tegelikult nii palju ja tekitavad usaldust. Eriti kui on olemas video, mis näitab samm-sammu haaval kõik etapid ette.
Igatahes nagu pealkirjas juba näha..
Siis läks katsetamiseks selline vahend nagu Nanomaxi Nano Tekstiilikaitse.
Ma tegelikult hoian pöialt, et mina või keegi teine jumala eest uuele diivanile miskit peale ei ajaks (kuid eks pöidla hoidmisest on vähe). Tegelik soov kaitsevahendi järgi tuli rohkem sellest, et diivan püsiks ka kauem ilusamana.
Kuna meil sai valitud hästi erksat värvi diivan. Kangast alles kodus reaalselt diivanil nähtuna (mitte vaid pisikesel kanganäidisel) oli aru saada, et kangas tundub siiski mustusele väga vastuvõtlik.
Mainin ära, et diivan on igapäevaselt kasutuses, ikkagi ka riided määrivad (teate kuidas näiteks osad sinised teksad värvi annavad), rasvased/mustad sõrmed, külalised ka kass majas. Igasugune lisakaitse, et diivan kauem ilusam püsiks on alati teretulnud.
Ideaalis peaks mõju kestma kuni kaks aastat, kuid ise arvan, et diivani istumisosal tuleb tõenäoliselt seda puhastust natukene tihedamini korrata.
Ennetada tundub tunduvalt lihtsam. Kardan, et kui plekk peaks juhtuma siis ei ole ju aega katsetada vahendi mõju kangal. Võib hoopis puhastusvahend kanga lapiliseks jätta või veelhullem värvi maha võtta.
Kuigi jäi silma see toode, mis tundub, et võiks justkui kodus olemas olla!
Nanotehnoloogia on tegelikult hästi huvitav ja kes tahab saab selle kohta rohkem Nanomaxi enda leheküljelt uurida.
Neil on meeletu valik
Erinevaid kaitsevahendeid ja tooteid. Sealhulgas nii mõnigi on “universaalne” – näiteks selle saka tekstiilikaitsega võib üle käia oma jalanõud, riided, vihmavarjud, vihmajoped, autoistmed, lapsevankrid jne.
Ainus, mis on välja toodud, et vahend ei sobi kunstnahale. Kui te vaatate nende tehtud videosid siis näete kuidas töödeldud kangas ei märgu ja igasugune vedelik, mustus, pori vmt tuleb lihtsalt plekki jätmata maha. Vedelik jääb kangale piiskadena ja lihtsalt raputa maha või pühi ära.
Ma küll ei julge oma diivaniga ilmselt miskeid ajan kohvi-veini katseid teha, aga veega katsetan kindlasti ära. Ning vähemalt lubatud on, et materjal säilitab endiselt oma hingavuse.
Mis minu puhul natuke hirmu tekitas..
Oli see, et diivani kangas on hästi erk ja nö “pehme” materjal ja oli väike hirm, et vahend võib rante jätta või ebaühtlaselt kuivada. Uurisin enne ka igaks juhuks järgi ja öeldi, et varasemalt pole kuulda olnud, et oleks jätnud rante.
Kuid eks ikka tasub enne teha veits rohkem mittenähtavas kohas (diivani tagune, käetugi, diivanipadi) teha katseproov ja oodata et vahend ka täielikult ära kuivaks.
Teine hirmu koht..
Oli see, et kuna diivan asub siseruumis ja hetkel on talv, siis kas, milline ja kui tugev lõhn tootel on.
Samuti kuna vahend tahab 24h kuivamist siis nädalavahetus oli katsetamiseks täiesti sobiv kuna on aega toodet rahulikult peale kanda ja on olemas vabandus, miks terve nv voodis lebotada.
Samas vajadusel oli lubatud soovi korral ka kuivamiseks kiirendamiseks triikida või föönitada (mõne riideeseme puhul see ilmselt töötab).
Toote enda kasutamine
On kerge, kuid väga julgustav oli videost üle vaadata kuidas keegi teine seda tegi.
- Esmalt peab kindlasti tegema, et kangas on puhas.
- Seejärel spreipudeliga kogu kangapind üle katta (ja nagu videos näha siis kohati aidati lapiga kaasa, et vahend jaotuks ühtlasemalt kangale).
- Seejärel lasta kuivada, teha veega katseid, kas vesi jääb pinnale või veel materjal märgub ja olenevalt sellest siis kui materjal veel märgub katmist korrata.
- Kõlab ju tegelikult lihtsalt? Nii lihtne see oligi.
Kaks pealmist hirmu
Olid täiesti asjatud.
Esiteks puudus tootel täielikult igasugune lõhn, seega sobib toode ideaalselt ka kinnistes ja üldse siseruumides kasutamiseks ning puudub igasugune vajadus ruumi õhutada vmt.
Teiselt, kuigi vahendi peale kandmisel muutus diivan küll laiguliseks siis tegelikult kuivas vahend tõepoolest täielikult nähtamatuks.
Meie katsime ühe liitrise pudeliga diivani kahe kihiga (istumisosa, natuke esiosa ala kus sääred vastu käivad, käetoed + kaks sininist diivanipatja, mis originaalis tulid). (Ja natuke läks jalatsitele katsetamiseks).
Pärast esimest kihti diivanil oli selline 50-50 tulemus, et veega pritsides jäid küll piisad suuremas osas peale, aga samas ka mingid kohad märgusid.
Mõtlesin alguses
Vahendit varsti saabuvale kotttoolile jätta, aga otsustasime siiski kõik ära kasutada – parem ikkagi siiski kaitsta väärtuslikumat ja rohkem kasutuses olevat diivanit.
Nüüd on vaid veel aja jooksul näha kaua nö igapäevases kasutuses oleval diivanil see mõju kestab ja loodan, et vähemalt midagi siiski vahepeal sinna peale ei aja…
Aga proovin tuleviku tarbes meeles hoida ja kui peakski midagi peale ajama siis ka annan teada kuidas siis diivani ka puhtaks sain.
Liitrine pudel vahendit
Maksab ~60€ ning ma usun, et uue diivani puhul ei ole seda üldse palju, et lisakaitseks muretseda (eriti laste ja loomadega peres). Teisalt sama vahend sobib ka ju mitmetele muudele tekstiilidele ja näiteks jalanõude, riiete, lapsevankrite vmt igapäevase esemete kasutamisel jätkub sellest kaua.
Eriti hea on minu arvates just sellistele asjadele, mis määrduvad kuid on raskesti pestavad (nt valge lapsevanker või auto istmekatted). Ning tekstiilikaitsevahendi hind algab tegelikult 12.90€, et igapäevasemate esemete jaoks ei ole kallim kui muu tekstiilikaitsevahend või ala vihmatõke, kuid nanotehnoloogiana usun, et kaitse on kordi parem.
Siin katsed diivanipatjadega…
Öelge, kas pole mitte fantastiline tulemus? Mitte, et plaaniksin diivanile midagi ajada, aga natuke kergem tunne on küll, et endast vähemalt rohkem andnud, et diivan ilusana säiliks. [Juba gifide arvust lähtuvalt saate aimu kui lõbus mul seda katsetada oli… ja mitte ainult mul :D]
Ning ometi ei saa unustada, et meil oli range kvaliteedikontroll peal.
Vaata rohkem videosi kissu blogist!