Kuidas käib kamina puhastamine

kamina_puhastamine

 

kamina_puhastamineTalvine ilm toob inimeste on kodudesse hubast kamina valgust nautivaid sooje hetki. Selle tulemusena võite leida, et sinu kodus levib palju tolmu ja tahma. Kas sina juba tead, kuidas käib kamina õige puhastamine?

Kaminate süvapuhastus tuleks jätta professionaalide hooleks, sest selle ülesande enda kätte võtmine võib põhjustada tõsist segadust või veel hullem – vigastusi. Siiski on meil olemas mõned näpunäited, mida saate oma kamina hooldamiseks teha, eriti kui see on sinu kodu peamine soojusallikas.

Järgmised näpunäited õpetavad kamina professionaalset ja detailset puhastamist nii, et Su kodu näeks välja nii hubane kui ka puhas.

kamin

Tolmu ja tahma puhastamine

Tolm ja tahm pakuvad kamina puhastamisel kõige suuremat väljakutset. Lisaks on tulest maha jäänud tuhk väga peen, mis võib muuta kamina puhastamise aeganõudvaks ülesandeks. Kuid tulemus on seda väärt. Tolmu, tahma ja tuha eemaldamiseks puhastage kaminat järgmiselt:

 1. Kui teil on hiljuti olnud tuli, peate ootama, kuni kamin on täielikult jahtunud. Oodake terve päev, kui see on vajalik. Viimane asi, mida soovite teha, on ennast ära põletada või elusaid hõõge puudutada.
 2. Kui kamin on jahe, laotage suur rätik või vana lina kamina ette. See hoiab tuha sattumist su vaibale või põrandale. Samuti on hea katta vahetus läheduses asuv mööbel ja rullida kokku ka vaibad. Ja kuna see on keeruline ülesanne siis pange selga riided, mis võivad mustaks minna ja kaaluge juuste katmist või kinnitamist.
 3. Asetage väike prügikast lähedusse, ja käsiharja abil, pühkige kamina põhjast ning seintelt tahma ja tuhka. Visake see natukese haaval prügikasti, aga tehke seda võimalikult ettevaatlikult, et liiga palju tolmu õhku ei lendaks.
 4. Kui olete lõpetanud, pühkige tolm ettevaatlikult kokku ja visake see õue prügikasti. (Nõuanne: kui puhastate kaminaklaasi, hoidke tuhast kinni. Lugege edasi, et teada saada, kuidas.) Samuti võtke kaasa kõik linad ja rätikud, mida olete põrandate ja mööbli katmiseks kasutanud. Kui olete väga tahmane, võiksite enne selle sammu tegemist käsi pesta ja riideid vahetada.
 5. Kasutage tolmuimejat toas oleval mööblil, et ennetada peidus oleva tuha jääke, mis suutsid mööda pääseda sinu kasutatud katetest. Seejärel tõmmake põrandad tolmuimejaga tuha eemaldamiseks.

kamina_klaas

Kaminaklaasi puhastamine

Kaminaklaas võib talvekuudel üsna tugevalt määrduda. Loomulikult ei taha te, et see mustuse kiht kogu aasta vältel seal seisaks. Mida te ütleksite, kui kuulete, et saate kaminaklaasi puhastamiseks ning selle pikaajaliseks säilitamiseks kasutada ainult ühte vahendit. Loe lähemalt:

 1. Veenduge, et Su tulekolle on täielikult kustutatud ja klaas on jahe.
 2. kamina_klaasVõtke K1 puhastusvahend, spray pudel ning vesi. Lahendage puhastusvahendit vastavalt mustusastmele.
 3. Kandke sprayga üks kiht puhastusvahendit klaasile, nii et terve klaas on ainega koos.
 4. Oodake 1 kuni 15 minutit, olenevalt mustus astmest.
 5. Mässige majapidamispaber palliks. Töödelge klaasi väikeste ringjate liigutustega, kuni see on puhas.
 6. Sitkema mustuse korral korrake protseduuri.
 7. Kui kogu mustuse kiht on kadunud, pühkige kõik triibud kuiva mikrokiudlapiga.

Vajutage siia, et lugeda K1 puhastusvahendi täpsemat informatsiooni!

Oskus kaminat puhastada külmemate kuude lõpus suudab selle hubase tule süütamise idee veidi köitvamaks muuta. Nii et kuni ilm soojeneb, hoidke oma kamin tahma vaba ja naudi tule praksuvaid helisid mis muudavad Su kodu palju hubasemaks.

kamina_klaas

 

kamin

Kamina telliste puhastamine

Kui ilm soojeneb ja olete valmis oma kamina puhkusele jätma järgmise sügise või talveni, siis peate teadma, kuidas kamina telliseid õigesti puhastada. Kuid enne järgmistest ülesannete võtmist, ülaltoodud juhiste järgi veenduge, et olete tahma või tolmu välja pühkinud. Samuti peaksite kamina seinad üle töötlema vastava tolmuimeja harjaga. Kui see on tehtud, saate liikuda nende järgmiste sammude juurde.

Lugege üle oma tootja puhastusjuhised ja garantii veendumaks, et pole konkreetseid puhastamis soovitusi. Viimane asi, mida teha tahate, on garantii tühistamine.

Väikeste alade puhastamine nagu näiteks värvimata tellised ja telliste vahed

Väiksemaid alasid saab puhastada K1 puhastusvahendi ning väikese harjaga(nt hambahari.) Enne alltoodud meetodi kasutamist soovitame väikese ala peal toodet testida. Samuti peate eemaldama restid ja halupukid, asetage need linale või rätikule. Nende komponentide abil kamina puhastamiseks toimige järgmiselt:

 1. Vaja läheb K1 tugevat lahustit ning spray pudelit.
 2. Lahjendage kontsentraati veega sõltuvalt mustuse astmele.
 3. Seejärel pihustage toode väikesele harjale ning töödelge vastavat ala, tehes väikseid ümmargusi liigutusi.
 4. Kandke uuesti ja korrake vastavalt vajadusele.

Lisaküsimuste korral, võtke ühendust meie klienditeenindajaga!

Edukat nanotamist!