9 nõuannet, kuidas oma kööki harvemini puhastada ja rohkem nautida

 

Köök ja kõik sellega seonduv! Mitu korda aastas sina enda kööki koristad? Kui tihti peaks süvapuhastust tegema? Aga kuidas on igapäevase hooldusega? Missugused on need tegevused, mida saad igapäevaselt teha, et su köök oleks puhas ja hubane?

Just sellest kõigest me täna räägimegi.

Siin on 9 näpunäidet, mis aitavad sul oma kööki igapäevaselt puhtana hoida. Boonus: selle puhtuse nautimine teeb tõenäoliselt sind veidike õnnelikumaks!

1. Alusta tühja nõudepesumasina ja tühja valamuga.

Väga lihtne kuid arukas ettepanek. Enne igat toiduvalmistamist veendu, et nõudepesumasin ja valamu oleksid tühjad. Sel moel saad räpased köögitarvikud ja nõud kohe hõlpsalt loputada ning nõudepesumasinasse pista.

2. Korista kohe peale mustuse tekkimist.

Söögi ettevalmistamisel on tühi nõudepesumasin ja kraanikauss suureks abimeheks. Puhastades kohe peale mustuse tekkimist on köögis toimetamine palju meeldivam tegevus!

3. Pärast nõudepesu pese ka kraanikauss.

Peale igat nõudepesu tuleks ka kraanikauss ära pesta. Miks? Sest kraanikaussi kogevad ebavajalikud bakterid ja ühel hetkel hakkavad nad ebameeldivat haisu tekitama.

Meie toodete hulgas on olemas professionaalse üldpuhastusvahendi K1, just selle tootega soovitame meie puhastada kraanikaussi. Kuna vahendit saab kasutada uskumatult paljude materjalide peal, siis asendab see enamikke puhastusaineid, mida seni kasutanud oled. Hea võimalus nii raha kui ruumi kokku hoida. Puhastusvahend sobib lisaks tõrksate rasvaplekkide eemaldamisele ka õli, vaha, söe, tahma ja mitmete muude plekkide eemaldamiseks. Kuna vahendi kasutamine on ülimalt lihtne, on selle valesti kasutamise võimalus praktiliselt olematu.

4. Tee oma köögitarvete ja nugade hooldustöid vähemalt korra kuus.

Kas pead puhastama tugevat sisse kõrbenud mustust ja eemaldama rooste plekke nii pottidelt kui ka pannidelt?
Või sinu igapäevasteks muredeks on väiksemate plekkide eemaldamine?
Võib-olla on su noad veidi roostes või määrdunud ja soovite neid jälle säravaks ja uueks saada?

Kord kuus on mõistlik need esemed üle vaadata ja lahendada kõik probleemid enne, kui nad kontrolli alt väljuvad. Soovitame võtta puhastustöödeks natuke aega ja mitte kiirustada.

köök

5. Õlita lõikelaudu korra kuus.

On olemas eriline õli, mis on toodetud just köögitarvikute jaoks. Pange tähele, et puidust lõikelaudade hooldamiseks kulub vaid viis minutit. Seda saad teha ka oma puulusikatega! See säästab aega ja raha.

6. Hangi kvaliteetsed puhastusvahendid ja hoia neid lähedal.

Pole midagi ebamugavamat kui teadmine, et köök on puhastamata aga puhastusvahend on teisel pool maja. Mainiksin veel ära et tõenäoliselt ei vaja sa ka 10 erinevat köögipuhastus vahendit, mis ummistavad su valamu all olevat ruumi. Vali kvaliteetne üldpuhastusvahend ja hoia seda valamu all kapis, kuhu saad hõlpsasti sekunditega ligi.

köök

7. Veendu, et su köögi prügikasti alal on ruumi ka prügi sorteerimiseks

Kas sina sorteerid prügi? Minu praegune prügikast on üks nendest prügikasti duodest, kus sorteerimiseks vajalik osa on liiga väike, kuna köögi pind on ise väga väike. Minu lahendus sellele probleemile oli panna prügikasti kõrvale lisaks veel paar paberkott kõigi oma taaskasutatavate paberpakendite jaoks. See pole küll ideaalne lahendus, kuna see muudab pinna veel väiksemaks aga taaskasutus on tänapäeval väga vajalikul kohal!

8. Kujunda enda jaoks toidu valmistamis harjumus.

Toiduvalmistamise juurde kuulub alati ka koristamine. Kui palju ja kui kaua pead puhastama, sõltub su toiduvalmistamise harjumustest. Need eelnevad seitse näpunäidet on võimelised muutma su toiduvalmistamise (ja seega ka koristamise!) käekäiku. 

Harjuta sisse uus vajalik harjumus, ning näed ka uusi tulemusi.

köök

9. Hoolitse oma asjade eest.

Järgnev on vähem köögi puhastamis nõu kui üldine näpunäide. Puhta koha nautimine tähendab tähelepanu pööramist asjadele, mis sulle sisemist rahu pakub. Me ei soovi enda ellu tuua juurde ebavajalikku masendust, kui me teame et meil on võimalik oma asjade eest kohe hoolt kanda.

  • Selle supipoti eest tuleb tõesti hoolt kanda, isegi kui see maksab sulle ainult 5 eurot. 
  • Omada seitset puulusikat, isegi kui su sõbrad arvavad, et seda on liiga palju. 
  • Olla avatud uutele kvaliteeti ümbritsevatele ideedele, näpunäidetele ja tehnikatele.
  • See kuidas sina süüa teed, koristad ja missuguseid asju ostad, on sinu isiklik vabadus. Tee seda mis töötab sinu ja su pere kasuks.