Köögid särama kui prillikivi!

köögid-särama

”Puhas köök on imeline” – sellega ilmselt nõustuvad kõik persoonid, kes köögis ringi toimetavad. Just seepärast olemegi loonud oma tooted nii, et tavainimesed kui ka profesionaalid saaksid meie tooteid mugavalt käsitleda.

Oleme Teile kokku pannud artikli, et saaksite tutvuda parimate puhastus ja hooldus viisidega.

köögid-särama

Näiteks kuidas toimida nii, et Teie olemasolevad tooted püsiksid võimalikult kaua kaunite ja uutena.

Köök on koht, kus tekib tavalisest rohkem mustust. Samas on puhtus siin olulisem kui mõnes teises ruumis, kuna söögi tegemisel on hügieen üks olulisemaid asju mida jälgida.

Head sööki tahame ju nautida puhtas keskkonnas!

Igapäevased näpunäited, mida järgida kööki puhastades?

Köögis kehtivatest reeglitest on oluline vaadata, milline mustus on millisel pinnal, ning selle järgi leida, kuidas sellest lahti saada. Koristamine on tagajärgede likvideerimine, et tekiks soovitud puhtus ja kord.

” Panna justkui diagnoos, mille täpsusest oleneb edasine ravi ehk otsused, milline koristusaine, -tarvik ja -viis on vajalikud.”

Kergema mustuse puhastamine köögis

On suureks abiks, kui köögis tegutsedes paneme asjad alati oma kohale ja eemaldame tekkinud plekid, rasva, toidujäätmed kohe.

Kas nõustud, et köögis rasvasele pinnale seisma jäänud tolmu eemaldada on hoopis raskem kui elutoas?

Tolmust lahti saamiseks on omad reeglid. Näiteks tuleb pühkida tolmu regulaarselt, et see ei saaks rasvaaurude toimel tugevalt kinnituda, sealhulgas kappidelt ja teistelt kõrgematelt pindadelt.

Kasutada mikrokiudlappi igapäevaselt. (Kergema tolmu ja kuivainete puhul sobib kuiv mikrokiust lapp) Märgade plekkide puhul niisutada lappi, raskemate plekkide nagu näiteks rasv lisada ka tilgake puhastus-, nt puhastusvahendi kontsentraati.

OneSystem puhastusvahendi kontsentraadi kasutamine:

 1. Kanda kontsentraat või lahus lapiga töödeldavale pinnale.
 2. Lasta vastavalt mustusastmele pinnal toimida.
 3. Seejärel loputada veega või pühkida pinnalt märja lapiga maha.
 4. Toimeaeg sõltub mustuse astmest.

Antud toode on loodud majapidamises ette nähtud kõikvõimalikke pindade puhastamiseks, nagu näiteks aknad, peeglid, klaaspinnad, metallpinnad, vannituba, köök, põrandad jne.

Tootja soovitab kasutada seda toodet puhastamiseks kogu oma majapidamises, eriti pinnakaitsevahenditega kaetud
pindadel.

Lisainformatsiooni selle toote kohta leiate siit!

Tugevama mustuse puhastamine köögis

 • Eelistage sooja vett külmale (rasv sulab 50–60 °C juures ja vedelal kujul on seda kergem eemaldada).
 • Kasutage alati puhastusainet, mis jätab pinnale kaitsekihi, et hiljem mustus ei takkuks pinnale. Nii pikendate oma toodete eluiga ja lühendate edasiste hooldamiste pikkust.
 • Ahjus kinnipõlenud rasva puhul kasutada spetsiaalset puhastusainet K1.

Üldpuhastusvahendi K1 kasutamine:

 1. OneSystem K1 kontsentraat lahjendatakse veega vastavas suhtes.
 2. Kanda lahus töödeldavale pinnale.
 3. Lasta vastavalt mustusastmele pinnal toimida.
 4. Seejärel loputada veega.
 5. Mehaaniline sekkumine lisatakse ainult vajaduspõhiselt.
 6. Puhastatava eseme võib kanda OneSystem K1 lahuse sisse (kastmisega). Samuti sobib kanda lahus harja ja ämbri või pihusti, poleerimismasina või survepesuri abil pinnale või lisada puhastusmasinasse.

Antud toode OneSystem K1 Kontsentraat on ettenähtud pindade puhastamiseks tööstuses, toitlustuses, toidutööstuses, autotootmises ja isegi käsitöös.

Vahend on universaalne ja sobib masinate, köökide, grillide, tööstuspõrandate ja mootorite puhastamiseks, samuti kunstmaterjalidest pindadele, presentkatetele, katustele, seintele ja põrandatele, autodele ja veokitele, aknaklaasidele, autoklaasidele, metallpindadele jm. Nii põhjaliku puhastuse teostamiseks kui ka hoolduspuhastuseks.

Lisainformatsiooni selle toote kohta leiate siit!

Vaata ka videot antud tootest!

Nüüd me teame kõike vajalikku köögi puhastamiseks, liigume edasi köögi pindade juurde, mida on vaja kaitsta!

Tunne oma köögi materjali!

Kas Teie köögis on vett mittetaluvaid pindu? Nendeks on põrandakatetest laminaat, linoleum jne) Saage teadlikuks mis materjalid on Teie köögis, ning selle järgi muretsege endale parim vahend.

Kas Teie köögis on tugevate koristusainete (aluste või hapete) suhtes tundlikke pindu? Tugevalt aluseliste ainete suhtes võivad olla tundlikud näiteks värvitud pinnad. Hapete pikaaegne mõju võib rikkuda kraane, kivipinda, plastmassi, niiet soovitame kasutada toodeid, mis ei sisalda selliseid aineid aga on sama tõhusad.

Kas Teie köögis on pindu, mis ei talu abrasiivseid aineid (pastad, pulbrid, ka mõned nuustikud, käsnad)? Näiteks paljud pulbrid kriimustavad kraane, ja ka pliite, töötasapindu, plastmassi, emaili. Esialgu ei pruugi kriimud näha olla, kuid hiljem koguneb sinna mustus ja need muutuvad nähtavaks.

Kroom ja roostevaba terase eest hoolitsemine

Meie toodete valikus on pinnakaitsevahend kroomist, roostevaba terasest, messingist, graniidist, pronksist, jms pindadele.

Vaata toodet siit!

Sellega töödeldud pindadel tekib „pärliefekt“, mis ei lase mustusel ja õlisegustel vedelikel korralikult pinnale kinnituda.

Vaata kasutusjuhendit siit!

Klaas ja keraamika hooldamine

Säästa oma aega – Nano pinnakaitsevahend ei lase veel, katlakivil ja mustusel kinnituda sinu klaas- ja keraamilistele pindadele. Oleme loonud spetsiaalse Nano pinnakaitsevahendi just sellistele pindadele!

Vaata toodet siit!

Edaspidi piisab nende puhastamiseks vaid veest ja mikrokiudlapist!

Vaata kasutusjuhendit siit!

Ummistused kraanikausi torudes?

Tavaliselt tekib ummistus siis, kui torudesse satub rasva koos muu tahke sodiga.

Ummistuste vältimiseks on meil omad nipid:

 • Ära kalla kraanikausist alla vedelat rasva.
 • Kasuta kraanikausi äravoolutoru ees sõela.
 • Sagedaste ummistuste vältimiseks võib teha regulaarset profülaktikat toruavamisainetega, nt torusiil (jälgida kasutusjuhendit) või valada regulaarselt torustikku vähemalt 60 °C nõudepesuainet, mis aitab lahustada sinna tekkinud rasva.

Kui ummistus on juba tekkinud, tuleb kasutada sobivat ainet, näiteks torusiili ning järgida paari reeglit.

Milleks on:

 1. Loe läbi, mis etiketil kirjas, ja järgi juhiseid
 2. kasuta kaitsevahendeid – kindaid, prille vm
 3. ära ületa maksimaalset mõjuaega, selle asemel korda puhastamis protseduure nii palju kui professionaal soovitab.
 4. väldi ainete kokkupuuteid teiste materjalidega, mida ei soovitata selle kindla tootega puhastada
 5. Alati järgida kasutusjuhendit, ning vastavalt sellele valida kas kasutada sooja või külma vett. NB! Ained võivad olla väga erinevad! Parima tulemuse saavutamiseks kasutada sama ettevõtte toodeid, mida juba professionaalid soovitavad koos kasutada!

Nõudepesumasin

 • Määrdunud kaant pühi veega niisutatud mikrokiudlapi või muu nõudepesuaine lahuses niisutatud lapiga.
 • Kontrollida regulaarselt pihustussüsteemi avade puhtust, ummistuste ära hoidmiseks.
 • Kui masin muutub seest tuhmiks, on sinna hakanud tekkima lubjasete. Selle vastu aitavad kõige paremini spetsiaalsed ained. Regulaarselt võiks kasutada ka  veepehmendajaid (paljudes masin-nõudepesuainetes on see juba sees)

Õhupuhasti

Õhupuhasti hääle muutumine on sageli esimeseks märgiks, et on viimane aeg kontrollida filtrite puhtust.

Puhastamise kõige parem moodus on lihtne pühkimine, nii pealt kui ka alt poolt, kasuta lisaks pesuaine lahust.

Enne puhastamist näeb õhupuhasti välja selline!

ohupuhasti-köögi

Peale puhastamist on see kui illusioon!

ohupuhasti-illusioon

Meie kasutasime puhastamiseks eelmainitud üldpuhastusvahendit K1!

Eraldatavaid rasvafiltreid saab nõudepesumasinas pesta (tunne oma kööki ja vaata kasutusjuhendist). Kui filtrid ei ole masinas pestavad, leota neid pesuaine lahuses u 10 minutit ja loputa seejärel kuuma veega.

Kokkuvõtteks

Tee oma elu kergemaks õigel ajal!

Et köögis oleks mõnus toimetada ning seda mõnu ei rikuks mõte peatsest suurest koristamisest, tasub eemaldada mustus ja plekid kohe töö käigus, varuda selle tarvis käepärased ja tõhusad tarvikud ning ained, teha selgeks, millised pinnakatted köögis on, ja varuda vastavad koristusained.

Lisainfo

Mikrokiust lapp sobib nii tolmu pühkimiseks kui ka kapiustele, tasapindadele, kraanile kergelt kinnitunud mustuse eemaldamiseks. Piisab, kui mikrokiulappi niisutada vaid veidikese veega.

Pihustuspudeli kasutamisel väldi aine sattumist valesse kohta, näiteks toidule.

Kuna köögitasapinnad puutuvad kokku toiduga, ära jäta sinna koristusaine jääke. Eriti tugevatoimeliste koristusainete kasutamise järel tuleb pinnad alati hoolikalt loputada!