Irisatsioon – mis see on?

Irisatsioon tekib kui vesi puutub klaasiga pidevalt kokku, võib klaaspinnale tekkida õhuke valge kiht.

Karedas vees leiduvad mineraalid sadestuvad klaasi pinnale ja nakkuvad sellega tugevalt. See kiht tuleb pesemisel tavaliselt maha. Jättes mineraalide kuivanud jäägid aga puhastamata, tekib mineraalide ja klaasi pinna vahel keemiline side.

Tekkinud plekkide eemaldamine võib osutuda võimatuks ja ainukeseks lahendiks on klaasi väljavahetamine. Selleks, et vältida tekkida võivat olukorda, on kõige parem kui oled klaasi töödelnud kaitsevahendiga.

irisatsiooni puhastamine NANO kaitsevahendiga

Kaitsevahendiga töödeldud klaasil on välitingimustes isepuhastusefekt!

Ka on kaitstud pinda vajadusel lihtne puhastada.

Irisatsioon Nanoosakesed

Irisatsioon, selle eemaldamine pinnakaitsevahend Klaasile ja Keraamikale tootega

Toote omadused

  • Moodustab pinnal nähtamatu kihi
  • Soolase vee ja õhu kindel
  • “Easy-to-clean” efekt (isepuhastumis efekt)
  • Saab kasutada otsese päikesevalguse käes (UV-kindel)
  • Kaitseb pinda kõrvaldamatu korrosiooni ja kulumise eest
  • Lihtne peale kanda
  • Kiire reaktsioonivõimega
  • Mustust-, õli- ja vetthülgav
  • Töödeldud pindu on palju lihtsam puhastada. Probleemsed pinnad nagu katuseaknad või talveaia aknad püsivad peale kaitsevahendiga töötlemist puhtad ainuüksi tänu vihmale.
  • Hügieeniline tänu madalamale bakterite kasvule pärast töötlemist

Kasutuskohad

Soovitav eriti Teenusepakkujatele. 

Vahend mõeldud raskesti ligipääsetavates kohtades klaaspindade töötlemiseks (kõrghooned),et seda siis lihtsustatud viisil puhastada. Tänu räniühenditele vahendi koostises, tuleb kaitse  eriti vastupidav ja ei nõua tihti uuendamist. Nanoprofi®Klaasikaitsevahend  oli algselt arendatud spetsiaalselt fotoelektrilistele süsteemidele, ja talveaedadelele. 

Nanoprofi® Klaasikaitsevahend on ettenähtud kõikidele klaaspindadele nii sise- kui välitingimustesse (nt. kaminaklaas või aknaklaasid) päikese- ja fotoelektrilistele süsteemidele ja ka keraamilistele (sh glasuuritud) pindadele ja emailidele.

Nanoprofi® Klaasikaitsevahend pinnakaitsevahendiga töödeldud  päikese- ja fotoelektrilised süsteemid demonstreerivad märgatavat tootlikkuse kasvu, sest suurema osa pinnale kleepuvast mustusest saab eemaldatud juba vihmaga.

Pealekandmine

1. Hoolikalt pesta. NB! Pinnakaitse ja aluspinna vahel korraliku keemilise sideme tagamiseks peab pind olema väga hoolikalt puhastatud. Kaitsekihi kaukestev stabiilsus ja kulumiskindus sõltub sellest, kui hästi saab vahendi pinnaga keemiliselt siduda. Raskesti saastunud või jämedapoorsete pindade puhastamiseks soovitav kasutada Puhastuspiima AENB! Pärast puhastamist peab puhastuspiima pinnalt täielikult eemaldama!


2. Pindade optimaalseks ettevalmistamiseks  soovitab tootja kasutada Alkoholipõhist eelpuhastusvahendit. (Eemaldab vee ja puhastusvahendite jäägid ning neutraliseerib pinna).


3. Vahetult enne pinnakaitsevahendiga töötlemist veenduda, et pind on absoluutselt kuiv! Korralikult raputada pudelit! Töödelda (sissepoleerida) pind  vahendiga niisutatud lapiga. Siinkohal tuleb jälgida, et ühtlane kiht pinnakaitset valguks üle kogu pinna.  Kui vedelik (nt. kõrgema temp. juures) aurustub liiga kiiresti, peab vahendit juurde lisama. Koheselt, kui pinnale on kantud piisavalt vahendit, moodustub pinnale hallikas kiht, mis iseloomustab materjali küllastust ja ka üleliigsust.


4. Hallid triibud (jäljed)peavad töödeldaval pinnal  seisma vähemalt 1 minuti. Seejärel tuleb hallikas kiht puhta poleerimislapiga ära poleerida või  pesta veega ning kuivatada pind rätiku või klaasikuivatajaga. Vaatamata sellele, et pind on visuaalselt kuiv, toimub keemiline protsess veel mitme tunni jooksul. Moodustunud kaitsekiht on nähtamatu ja ei too kaasa mingeid optilisi muutusi.

Hooldus 

Töödeldud pinnad soovitame edaspidi pesta vaid niiske mikrokiudlapiga, seda kas lihtsalt veega või pehme puhastusvahendiga (nt. OneSystem Puhastusvahendi kontsentraat majapidamisse, või siis tavaline OneSystem Nano puhastusvahendi kontsentraat 1:50). 

NB! Abrasiivne puhastamine võib kahjustada kaitsekihti.

Kaitsekihi uuendamine pinnakaitsevahendiga töödeldud klaaspindadel

Kui mingi aja möödumisel mustust hülgav efekt nõrgeneb, võib pinna uuesti töödelda Nanoprofi Klaasikaitsevahendiga.

Puhastamine ja töötlemine käivad täpselt nii, nagu esmakordsel pealekandmisel.Juhul, kui klaas oli varasemalt töödeldud mõne teise tootja sarnase tootega, siis soovitame pinnad puhastada esialgu Puhastuspiimaga VE(eemaldab vanad sh ka pinnakaitsevahendid).

Pidage meeles: Pudeli pumppihusti tuleks peale kasutamist veega pesta ja seejärel kuivatada. Alati keerake kork tagasi kinni. Kandeainena kasutatud etanooli tõttu võib see muidu kiirelt oksüdeeruda, siis tekib vajadus uue pihusti järele!

Keskmine kulu: Pealekantav kogus (ca. 20ml/m2) sõltub aluspinna struktuurist.

Säilitamine: Säilitada kuivas ruumis, tihedalt suletuna originaalpakendis, temperatuuril -10C kuni +40C vahemikus.

VAATA TOOTE VIDEOT SIIT!