Nanolakk RAL

191,58

Nanolakk RAL on toatemperatuuril kuivav, sool-geel meetodil sünteesitud kahekomponentne pinnakate – polüeeterlik polümeer keemilise nanotehnoloogia baasil. Lakk on saadaval kõigis RAL -värvitoonides.

Minimaalne tellimus 15 kg, mis valmistatakse spetsiaalselt teile. Tellimuse tähtaeg umbes 3 nädalat peale tasumist.

Tellimisel (Tarneaeg 5-10 tööpäeva)

Tootekood: A-006-17
Kategooriad: Nanolakk
Sildid: Auto, Kivi, Metall, Plastik, Puit, Sõiduki kere, Veesõidukid

Nanolakk RAL on toatemperatuuril kuivav, sool-geel meetodil sünteesitud kahekomponentne pinnakate – polüeeterlik polümeer keemilise nanotehnoloogia baasil. Lakk on saadaval kõigis RAL -värvitoonides.

Nanolakk on ideaalne kasutamiseks välitingimustes olevate esemete kaitsmiseks keskkonnamõju, -saaste ja UV kiirguse eest.

Tehnilised andmed

Tüüp: segu erinevatest vaikudest ja silaanühenditest
Värvus: pigmenditud
Segu vahekord: segada kinnitiga suhtes 4:1 (teine laki versioon on 3:1)
Kasutusaeg segatuna kinnitiga: max. 3 tundi toatemperatuuril (5% õhuniiskusel.)
Kattekihi paksus: 5-25μ peale kuivamist
Lahusti: Preimess ® lahusti E – kuni 10 % kaalust

Eemaldamine: Alkohol, Ketoon, Glükooleetrid
Kuivaine sisaldus: 64-67%
ph:  –
Viskoossus 20C juures: 85-87 sec. (4 mm cup)
Kuivamine: pinnakuiv u 5 kuni 10h temperatuuril 23C / 50% õhuniiskusel
täielikult kuiv u 48h at 23C / 50% õhuniiskusel

 

Omadused: Lakk on plii- ja kromaadivaba. Tulemuseks: hea haarduvusega, ühekihiline, üliõhukese kattepaksusega (5- 25μ) ja mitmekesiste omadustega pinnakate. Antud lakiga kaetud pindade puhastamine muutub olulisel määral lihtsamaks ning seeläbi väheneb ka keskkonnale kahjulike puhastusvahendite kasutamise vajadus. Nano-osakesed ei lase mustusel pinnale kleepuda, seega seda on väga kerge pinnalt puhastada.

Väga hea kleepuvus betooni, lakitud pindade ning kergete metallidega
Tugev vetthülgav ja kleepumisvastane efekt- moodustab hüdrofoobse, kergesti puhastatava (Easy-to-clean)  pinnakatte
Anti-graffiti efekt
Kaitseb keskkonnamõju, -saaste ja UV-kiirguse eest
Vastupidav kondentsveele
Väga hea vastupidavus termolöökidele (-20C kuni u +150C).
Kaitseb paljude kemikaalide, kütuste, õlide, rasvade ja orgaaniliste lahustite mõju eest
oluliselt pikendab erinevate pindade kasutusaega
väga vastupidav mehaanilistele kahjustustele (abrasioon, löögid, kraapimine)
Soolase õhu-, merevee- ja happevihmakindel
Takistab katlakivi teket või lupjumist
Vähendab alumiiniumi,roostevaba terase ning  lehtpuidu pleekimist
Korrosioonikaitse roostevabale pinnale, töötlemata alumiiniumile, kõikidele anodeeritud ja kroomitud pindadele

 

Kasutuskohad:  Nanolakk sobib ideaalselt kõikjale, kus välised tegurid pindu tugevalt mõjutavad: alumiiniumist, vasest, roostevaba terasest jm. pindade kaitseks. Samuti sobivad lakkimiseks puitpinnad  / metallpinnad / klaaspinnad / värvitud, lakitud, mineraalsed pinnad…  Kui tegemist on lakitud või värvitud pinnaga, Nanolakk sobib ainult siis, kui aluspinnal kasutatud lakk/värv on lahustikindel!

  • Sobib eriti kasutamiseks sõidukitel, masinatel ja varustusel, mis vajavad kvaliteetset pinnakatet ning mille puhastamine muidu nõuaks palju aega ja pesuvahendit. Seeläbi väheneb ka keskkonnale kahjulike puhastusvahendite ning lahustite kasutamise vajadus.
  • Toode on mõeldud kasutamiseks ka laevanduses ja sobib pindmiseks lakikihiks tekipõrandatele, tekil olevatele ehitistele, laevamastidele ja muudele laeva osadele nii peal- kui allpool veepiiri.
  • Samuti sobib vahend kliimaseadmete,  õhupuhastite ja sanitaarruumide töötlemiseks vähendamaks mustuse ladestumist ja katlakivi teket, aga ka tuulegeneraatorite labade kaitseks.  Sobib kaminate kaitseks.  
  • Kõikjal, kus välised tegurid pindu tugevalt mõjutavad: alumiiniumfassaadide ja aknaraamide viimistlusel ja värskendamisel, aiamööblil (nii puidust kui plastikust), puidust aiamajad, aiad, garaazhiuksed (alumiiniumist või plastikust), basseinid, talveaiad, kivimüürid, kaminad, haagised ja matkaautod, liiklusmärgid ja reklaammärgistus (tekib isepuhastumisefekt), alumiiniumveljed, sõidukite plastikust lisaseadmed (külmikud jne, valamud ning WC-potid).

Püsivus: olenevalt koormusest kuni 20 aastat.

Keskmine kulu: 1 kg jätkub ca 15…40 m2 -le (olenevalt pinna struktuurist ja imavusest).

Kasutamine:  Tehke kõigepealt kindlaks töödeldava pinna suurus, valmistage pind ette lakkimiseks ning segage siis vajalik kogus nanolakki kokku. Palun jälgige seejuures kindlasti ette antud juhiseid. 

Segada kinnitiga suhtes 4:1 (!kaalu järgi).  Kinnitiga vähemalt 5 minutit mehaaniliselt segada! 

0,1 kg  = Nanolakk 80 gr +20gr Kinniti
0,5 kg  = Nanolakk 400 gr +100gr Kinniti
1,0 kg  = Nanolakk 800 gr +200gr Kinniti

* Olemas ka eraldi laki versioon segamisvahekorraga 3:1.

Kaetavad pinnad peavad olema täiesti puhtadkuivad ning rasvavabad! Alumiiniumist pinnad tasub vajadusel eelpuhastada leelisega.
Sobib pealekandmiseks ka madalatel temperatuuridel. Minimaalne laki pealekandmistemperatuur on 5C.
Laki versioon segamisvahekorraga 4:1  – suhteline õhuniiskus ei tohiks ületada 85%

Laki versioon segamisvahekorraga 3:1  – suhteline õhuniiskus ei tohiks ületada 60%

Aluspinna temperatuur keskmiselt 3 kraadi üle kastepunkti (http://et.wikipedia.org/wiki/Kastepunkt)!

 

NB! Enne pealekandmist soovitab tootja ALATI katsetada lakki lakitava eseme väikesel osal.

Ideaalne pealekandmine: pihustamine (pritsviskoossus: 15-30 sek), düüs 0,8-1,5 mm, püstoli surve: 2,0-2,5 bar. Optimaalse vahekorra /4 (või siis 3) osa vahendit ja 1 osa kõvendit/ saavutamiseks, soovitame täpsustada õiged kogused digitaalkaaluga. NB! Enne kasutamist põhjalikult läbi segada. Laki pealekandmine on võimalik ka pintsli ja rulliga.Nanolakk kanda peale ainult 1 kihiga! Juhul, kui on otstarbekas kanda lisakiht pinnale, seda tuleb teha võimalikult kohe pärast esimest, max. 30 min-1h, mitte hiljem. Kasutatud töövahendid on võimalik koheselt peale kasutamist puhastada veega. Kuivanud vahendid puhastatakse isopropüül alkoholiga(IPA). Kuivanud lakki saab eemaldada sobilike lakieemalditega.

Kuivamine: Laki kuivamine toimub toatemperatuuril. Kate on pinnakuiv 5 kuni 10 tunni pärast. Sõltuvalt pealekandmise meetodist ning pealekantava kihi paksusest on lakk täiesti kuivanud (pihustamisel) 24 kuni 48 tunni möödudes, pintsli või rulliga peale kandes võtab kuivamine 3-5 päeva.
Lõplik hüdrofoobne pinnaomadus saabub ca 5 päeva peale pinnakatte kuivamist…… Palun pange tähele, kui nominaalse kuiva kihi paksus on paksem kui 5-25 mikronit – tuleb arvestada pikema kuivamise ajaga.

NB! Enne töödeldud pinna kasutamist, puhastamist või pinnakaitse efekti testimist oota, millal pind on täielikult kuivanud!

Hooldus: Lakiga kaetud pindu võite edaspidi puhastada kaubanduses saadaolevate puhastusvahenditega.

Säilitamine: Avamata originaalpakendis säilib kuivas jahedas (mitte külmas, temperatuuril max. kuni 35C) vähemalt 6 kuud. Kaitse külma eest. Ära hoia ega kasuta temperatuuril alla 5C! Hoia alati tihedalt suletuna!
Kasutusaeg segatuna kinnitiga: umbes 3 tundi toatemperatuuril  (u. 23C)

Ohutusteave: Hoida lastele kättesaamatus kohas. Pealekandmisel mitte suitsetada, süüa või juua. Tundliku naha puhul kanda kaitsekindaid. Mitte segada toodet teiste ainetega. Vältida kontakti silmade ja limaskestadega. Töötades vahendiga kinnises  ruumis tagada korralik ventilatsioon.
R10: Tuleohtlik. R43: Naha sattumisel võib põhjustada ülitundlikkust. R52/53: Kahjulik veeorganismidele, võib põhjustada pikaajalist veekeskkonda kahjustavat toimet. R67: Aurud võivad põhjustada unistust ja iiveldust.  S23: Vältida auru sissehingamist. S26: Silma sattumisel kohe pesta rohke veega ning konsulteerida arstiga. S36/37/39: Kanda sobivat kaitseriietust, -kindaid ja silmade või näokaitset. S51: Käidelda hästiventileeritavas kohas. S61: Vältida kemikaali sattumist keskkonda. Tutvuda ohutuskaardiga.

Tähelepanu! Kuna Nanolaki kasutamine ei ole väga lihtne, siis soovitame seda vaid juhul kui teil on maalritöö kogemused. Kogemuste puudumisel soovitame pigem kasutada toodet Nano Lakk & Veljed.

Minimaalne tellimus 15 kg, mis valmistatakse spetsiaalselt teile. Tellimuse tähtaeg umbes 3 nädalat peale tasumist.


Tagamaks NANO kaitsekihi pikka kasulikku iga on pinna õige töötlemine ja ka õige hooldus äärmiselt tähtsad. Seetõttu palume järgida antud juhiseid parimal võimalikul viisil.


Toodetud  Saksamaal.  Maaletooja: Nanomaxi OÜ

Kaal: 15 kg

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Nanolakk RAL”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud tooted